Pożyczki dla firm ze środków unijnych
Pożyczki dla firm ze środków unijnych

Każdy kto prowadzi lub prowadził własną firmę wie, że pożyczki czasem bywają koniecznością. Rynek bankowy oferuje nie tylko pożyczki tradycyjne, ale też pożyczki unijne.

Własna działalność wiąże się z pewnego rodzaju odpowiedzialnością i ryzykiem. Takim może być utrata płynności finansowej, czy mniejsza ilość zamówień. Czasem potrzeba jednak dźwigni inwestycyjnej w postaci pożyczki, którą warto wybrać na najlepszych warunkach.

Dla kogo?

Pożyczki unijne są tak naprawdę dla każdego. Beneficjentem środków może być w zasadzie każda firma mająca swój pomysł na rozwój. Sfinansowanie inwestycji, zakup nowych czy używanych maszyn, unowocześnienie przedsiębiorstwa, urządzeń, sfinansowanie nowego punktu sprzedaży czy sklepu internetowego – między innymi na takie cele właściciele firm mogą osiągnąć dzięki pożyczce unijnej. Z tego typu wsparcia finansowego skorzystało już szereg przedsiębiorstw.

Korzystne warunki

Wsparcie finansowe w postaci pożyczek unijnych skierowane jest zarówno dla start-upów, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, na warunkach rynkowych bądź korzystniejszych niż rynkowe. Oprocentowanie w tym przypadku jest wyjątkowo korzystne i wynosi już od 0,1% w zależności od rodzaju pożyczki, z okresem spłaty nawet do 8 lat i możliwością wcześniejszej spłaty. Kolejną zaletą pożyczek unijnych jest możliwość skorzystania z kilkumiesięcznej karencji, pozwalającej przedsiębiorcy najpierw na rozwój firmy, a później na rozpoczęcie spłaty nawet po pół roku po otrzymaniu środków.

Jak skorzystać?

Poszukiwanie form wsparcia ze środków unijnych może zająć dużo czasu, lecz warto poświęcić temu więcej uwagi, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla swojej firmy. Najważniejszy jest pomysł przedsiębiorcy i jego zdolność do spłaty pożyczki. Ocena wniosku jest bardziej indywidualna i elastyczna w porównaniu z metodami stosowanymi przez banki.

Pożyczki dla firm ze środków unijnych – https://www.finanslandia.pl/2019/04/29/pozyczki-dla-firm-ze-srodkow-unijnych/

Podobne ciekawe

Czy warto inwestować w reklamę?

Czy warto inwestować w reklamę?

Gwarancja na prace budowlane

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *