Czym są pożyczki pozabankowe?
Czym są pożyczki pozabankowe?

W życiu każdego z nas zdarzają się nieprzewidziane wydatki jak np. naprawa samochodu czy wizyta u dentysty. Wówczas niejednokrotnie wygospodarowanie potrzebnej sumy wykracza poza domowy budżet. W takim wypadku pożyczka online może okazać się ogromną pomocą.

Prosty sposób na dodatkową gotówkę

Pożyczki tego typu zaciąga się przez Internet, bez wychodzenia z domu co czyni je bardzo wygodnymi Są one zwykle udzielane przez instytucje pozabankowe, które mają nieco inne zasady niż banki. Ich warunki regulowane są przez Kodeks Cywilny, a nie Prawo Bankowe dlatego firmy pożyczkowe nie mają obowiązku weryfikowania pożyczkobiorcy w bazach dłużników jak BIK, BIG InfoMonitor, ZBP. Pożyczka nie musi być odpłatna a RRSO pożyczki może być zerowe. Najczęściej są to nieduże pożyczki krótkoterminowe, które z reguły trzeba zwrócić w całości aczkolwiek zdarzają się także w formie ratalnej.

Co należy zrobić?

Aby otrzymać pożyczkę przez Internet należy zarejestrować się na stronie firmy pożyczkowej a następnie wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty. Wymagane jest również podanie danych z dowodu. W celu rozpatrzenia wniosku często należy wykonać tak zwany przelew weryfikacyjny, który ma na celu potwierdzić tożsamość pożyczkobiorcy. Najczęściej opiewa on na minimalną kwotę – np. 0,01 zł i jest dokonywany przez bankowość internetową.

Po weryfikacji wniosku, która trwa z reguły maksymalnie kilkanaście minut otrzymujemy wiadomość z decyzją. Jeśli jest ona pozytywna, pożyczka zostaje natychmiast przelana na nasze konto i często już w ciągu kilku minut możemy cieszyć się dodatkową gotówką.

Zalety pożyczek pozabankowych

Pożyczki te jak widać mają wiele zalet. Ich głównym atutem jest fakt, że można je pozyskać szybko i bez zbędnych formalności. Można je uzyskać bez wychodzenia z domu. Nie jesteśmy weryfikowani w bazach dłużników. W dodatku z reguły pierwsza pożyczka jest darmowa co oznacza, że zwracamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy.

You Might Also Like

Na czym polega Program Operacyjny Inteligentny Rozwój?

Na czym polega Program Operacyjny Inteligentny Rozwój?

Gwarancja na prace budowlane

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *