Jak najchętniej płaciliśmy za zakupy internetowe w 2019 roku?
Jak najchętniej płaciliśmy za zakupy internetowe w 2019 roku?

Polacy polubili sklepy internetowe, za komfort kupowania, który jest nie do porównania z ofertą tradycyjnych punktów handlowych. Szeroka oferta możliwości płatniczych w e-sklepach generuje jednak coraz więcej pytań i obaw o bezpieczeństwo takich transakcji elektronicznych. Przecież nasze zakupy powinny być nie tylko szybkie i wygodne, ale również bezpieczne. Jak zatem płacimy w sieci?


Szeroki wachlarz usług płatniczych

Obecnie w sklepach internetowych możemy płacić na wiele różnych sposobów – korzystając z danych karty płatniczej lub kredytowej, posiłkując się wirtualnymi portfelami, logując się do bankowości elektronicznej, robiąc przelew samodzielnie lub wybierając inną dostępną formę płatności. Najczęściej jednak korzystamy z opcji, do której jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni.


Płatności cyfrowe 2019

Według raportu „Płatności cyfrowe 2019” przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, płatności przez Internet w różnej formie dokonuje 44 proc. osób w przedziałach wiekowych 25-34 lata oraz 45-54 lata. Najpopularniejszą metodą płacenia w sieci jest niezmiennie opcja Pay-By-Link – czyli szybki przelew internetowy (35 proc.). Na kolejnych miejscach znalazł się przelew tradycyjny z samodzielnym wpisywaniem numeru rachunku (26 proc.), ex aequo z płatnością gotówką przy odbiorze osobistym w sklepie. Kolejną formą chętnie wybieraną przez konsumentów jest płatność gotówką (25 proc.) lub kartą (23 proc.) przy odbiorze osobistym u kuriera. Kolejne 21 procent badanych płaci kartą kredytową lub płatniczą podczas składania zamówienia.

Coraz większa liczba konsumentów dokonując płatności przez Internet korzysta w tym celu z urządzeń mobilnych. 35 procent z nas kupuje w sieci z wykorzystaniem smartfona, co stanowi wzrost o 13 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Tutaj zdecydowanie na pierwszym miejscu plasują się płatności BLIKIEM (39 proc.).

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *