Czym są pożyczki pozabankowe?
Czym są pożyczki pozabankowe?

W życiu każdego z nas zdarzają się nieprzewidziane wydatki jak np. naprawa samochodu czy wizyta u dentysty. Wówczas niejednokrotnie wygospodarowanie potrzebnej sumy wykracza poza domowy budżet. W takim wypadku pożyczka online może okazać się ogromną pomocą.

Prosty sposób na dodatkową gotówkę

Pożyczki tego typu zaciąga się przez Internet, bez wychodzenia z domu co czyni je bardzo wygodnymi Są one zwykle udzielane przez instytucje pozabankowe, które mają nieco inne zasady niż banki. Ich warunki regulowane są przez Kodeks Cywilny, a nie Prawo Bankowe dlatego firmy pożyczkowe nie mają obowiązku weryfikowania pożyczkobiorcy w bazach dłużników jak BIK, BIG InfoMonitor, ZBP. Pożyczka nie musi być odpłatna a RRSO pożyczki może być zerowe. Najczęściej są to nieduże pożyczki krótkoterminowe, które z reguły trzeba zwrócić w całości aczkolwiek zdarzają się także w formie ratalnej.

Co należy zrobić?

Aby otrzymać pożyczkę przez Internet należy zarejestrować się na stronie firmy pożyczkowej a następnie wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty. Wymagane jest również podanie danych z dowodu. W celu rozpatrzenia wniosku często należy wykonać tak zwany przelew weryfikacyjny, który ma na celu potwierdzić tożsamość pożyczkobiorcy. Najczęściej opiewa on na minimalną kwotę – np. 0,01 zł i jest dokonywany przez bankowość internetową.

Po weryfikacji wniosku, która trwa z reguły maksymalnie kilkanaście minut otrzymujemy wiadomość z decyzją. Jeśli jest ona pozytywna, pożyczka zostaje natychmiast przelana na nasze konto i często już w ciągu kilku minut możemy cieszyć się dodatkową gotówką.

Zalety pożyczek pozabankowych

Pożyczki te jak widać mają wiele zalet. Ich głównym atutem jest fakt, że można je pozyskać szybko i bez zbędnych formalności. Można je uzyskać bez wychodzenia z domu. Nie jesteśmy weryfikowani w bazach dłużników. W dodatku z reguły pierwsza pożyczka jest darmowa co oznacza, że zwracamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy.

Podobne ciekawe

Czy warto inwestować w reklamę?

Czy warto inwestować w reklamę?

Zintegrowany system ERP

Zintegrowany system ERP

POIR 2.3.2 – Bony na innowacje dla MŚP

POIR 2.3.2 – Bony na innowacje dla MŚP

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *