Wszystko co powinieneś wiedzieć o kredycie zanim go weźmiesz
Wszystko co powinieneś wiedzieć o kredycie zanim go weźmiesz

Kredyt to zobowiązanie bardzo odpowiedzialne, dlatego za nim podejmiesz decyzję o jego wzięciu, najpierw warto przeanalizować samodzielnie własną sytuacje finansową. Obecnie banki stosują mniej lub bardziej radykalne kryteria przyznania pożyczek, jednak to ty sam powinieneś wiedzieć czy będzie cię stać na płacenie rat w odpowiedniej wysokości. 

 

Aby sprawdzić swoja zdolność kredytową wystarczy poszukać w internecie odpowiedniego kalkulatora za pomocą którego obliczysz maksymalną kwotę kredytu o jaki możesz się starć. Jeżeli Twoje dochody i zobowiązania są odpowiednie by uzyskać pomoc finansową, możesz udać się do wybranego przez siebie banku. Jednak musisz pamiętać, że zdolność kredytowa może się różnić w zależności od banku, wynika to z różnych kryteriów stawianych przez kredytodawców. Aby z kolei mieć informacje gdzie najkorzystniej wziąć kredyt można również w sieci skorzystać z takiego narzędzia jak porównywarka kredytowa.

Porównywarka kredytowa to narzędzie dzięki któremu znajdziesz najbardziej korzystny dla siebie kredyt, adekwatny do twoich zarobków. Przeważnie korzystając z porównywarki kredytowej, za nim pojawią Ci się oferty różnych banków, musisz podać następujące informacje:

  • Kwota kredytu
  • Cel
  • Wartość celu
  • Okres kredytowania
  • Wiek kredytobiorcy
  • Rodzaj rat (równe, malejące, rosnące)

Jeżeli wiesz, że nie uporasz się z tematem kredytu sam lub stwierdzisz, że powyższe działania są dla Ciebie zbyt skomplikowane, możesz w takiej sytuacji również skorzystać z pomocy jaką jest doradca kredytowy.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *