Dotacje unijne
Dotacje unijne

W jaki sposób można ubiegać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej? Jak skorzystać z tej niepowtarzalnej szansy i zdobyć pieniądze na inwestycje?

Wiele osób poważnie rozważa założenie własnej firmy, inne chciałyby poszerzyć działalność swojego przedsiębiorstwa, przeszkodą zazwyczaj okazuje się niedobór środków finansowych. Można oczywiście  skorzystać z oferty kredytowej banku, jednak instytucje te wymagają zazwyczaj pokaźnego zabezpieczenia kapitału, co może stanowić barierę nie do przebycia dla wielu inwestorów. Przy poszukiwaniu źródeł finansowania warto zwrócić uwagę na środki unijne.

W społeczeństwie niemal każdy słyszał o tej formie pozyskiwania kapitału i jej zaletach, jednak tak naprawdę niewiele osób decyduje się na ubieganie się o dofinansowanie z różnego rodzaju programów wspólnotowych. Często obawiają się one zawiłych przepisów i procedur, które należy spełnić, aby móc złożyć stosowne dokumenty w urzędzie. Z pomocą przychodzą jednak instytucje pomagające w opracowywaniu wniosków o dofinansowanie. Doradcy pokażą w jaki sposób należy przygotować wnioski unijne, tak, aby projekt został pozytywnie rozpatrzony.

Najwięcej informacji na temat aktualnie prowadzonych konkursów na dofinansowanie inwestycji, znaleźć można w powiatowych urzędach pracy. Pracownicy tych instytucji przedstawią klientom szczegółowe warunki udziału oraz pomogą w zebraniu wszelkich potrzebnych dokumentów.

Z szansy, jaką dają Fundusze Europejskie, mogą skorzystać niemal wszyscy. Podstawą jest tutaj przygotowanie interesującego planu zagospodarowania otrzymanych środków. Komisja decydująca o ich przyznaniu ocenia, między innymi, poziom innowacyjności projektu oraz realne szanse na jego powodzenie. Unijne pieniądze można przeznaczyć na otwarcie własnej firmy, sfinansowanie badań, specjalistycznych kursów doszkalających czy opatentowanie i wdrożenie do produkcji jakiegoś wynalazku.

Europejskie środki, pochodzące z programów pomocowych, to dobry sposób na uzyskanie dofinansowania na różnego rodzaju inwestycje. Jeśli projekt okaże się interesujący i zdobędzie aprobatę komisji, interesant ma szansę uzyskać bezzwrotną pomoc finansową. Warto skorzystać z szansy jaką dają nam programy wspólnotowe.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *