Droga do adwokatury
Droga do adwokatury

Zawód adwokata jest powszechnie znany oraz pożądany, bowiem jest to osoba, który reprezentuje sprawy klienta przed sądem oraz udziela porad prawnych.

 

Adwokat może pracować samodzielnie bądź w zespole z innymi adwokatami, może również pracować w handlowej spółce osobowej. Ogólnie rzecz biorąc, zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, sporządzaniu opinii prawnych, reprezentowaniu spraw klienta przed urzędami oraz sądami oraz przygotowywaniu projektów aktów prawnych.

Krok po kroku
Osoba chcąca w przyszłości zostać adwokatem musi koniecznie ukończyć studia wyższe prawnicze, a następnie odbyć aplikacje adwokacką, a po ich ukończeniu zdać egzamin. Uzyskanie wyższego stanowiska w branży prawniczej jest ściśle powiązane ze zdobytym wykształceniem oraz tytułem.

Wiele osób myli adwokata z prawnikiem. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że adwokat spotyka się z klientem oraz ustala strategię oraz przebieg działania do samego końca sprawy, natomiast prawnik przygotowuje projekty dokumentów.

Zakres działań
Z reguły kancelaria adwokacka świadczy usługi związane z szeroko pojętą obsługą prawną. W skład tych usług wchodzą sprawy karne lub karnoskarbowe, gospodarcze, cywilne oraz rodzinne. Wiele kancelarii zajmuje się również prawem egzekucyjnym, bankowym rozwodowym oraz  związanym z ubezpieczeniami społecznymi.

Istnieje wiele profesjonalnych kancelarii, które świadczą kompleksową obsługę klienta. Jedną z nich kancelaria adwokacka w Koninie. Kompleksowość jej działalności polega na zagwarantowaniu pomocy we wszystkich etapach sprawy. Zważywszy na ogromny zasięg porad prawniczych oraz różnorodność spraw niektórzy adwokaci tworzą zespoły adwokackie.

Do składu takiego zespołu wchodzi wyspecjalizowana kadra, która zajmuje się poszczególnymi rodzajami prawa. Dzięki temu kancelaria prawnicza świadczy profesjonalne usługi, nie bojąc się wyzwań.

Adwokatura jest to ogół aplikantów oraz adwokatów, natomiast prawo do wykonywania zawodu posiadają jedynie osoby wpisane na listę, która tworzona jest przez Okręgową Radę Adwokatów.
Centralnym oraz najwyższym organem samorządu adwokackiego jest Naczelna Rada Adwokacka.

Podobne ciekawe

Czy warto inwestować w reklamę?

Czy warto inwestować w reklamę?

Zintegrowany system ERP

Zintegrowany system ERP

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *