Plusy i minusy sprzedaży wierzytelności
Plusy i minusy sprzedaży wierzytelności

Jedną z możliwości jaka otwiera się przed przedsiębiorcą posiadającym niewyegzekwowane należności jest sprzedaż długów. Z czym się to wiąże i na jakie korzyści może w takiej sytuacji liczyć sprzedawca?

 

Windykacja należności wymaga przede wszystkim czasu, który w procesie funkcjonowania przedsiębiorstwa jest drogocenny. W pierwszej kolejności wysyłane jest listowne wezwanie do zapłaty, następnie sprawę można wnieść do sądu i dopiero wtedy pismo trafia do komornika, gdzie dochodzi do podjęcia faktycznej próby odzyskiwania długów. Cały proces może trwać około dwa lata, a nawet więcej, co daje dłużnikowi czas na ukrycie majątku, zlikwidowanie działalność, czy ogłoszenie upadłość firm. Prawdopodobnie poskutkuje to decyzją o nieskuteczności postępowania egzekucyjnego, a w konsekwencji jego umorzenie.

Alternatywą jest usługa, jaką proponuje firma windykacyjnanależy do nich między innymi sprzedaż długów na giełdzie wierzytelności co daje wierzycielowi możliwość zakończenia sprawy i odzyskanie części pieniędzy. Dodatkowo, dzięki takiej usłudze dłużnik trafia do ogólnodostępnej bazy i jest wyświetlany w wynikach wyszukiwarek internetowych, co jeszcze bardziej może go zmotywować do spłaty należności. Jeśli zależy nam na czasie, druga opcja zdecydowanie jest korzystniejsza.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *