Rekomendacja J – Nowe wymogi regulacyjne
Rekomendacja J – Nowe wymogi regulacyjne

Rozwój rynku nieruchomości stawia przed bankami coraz nowsze wyzwania w zakresie zarządzania ryzykiem ekspozycji kredytowych, których celem jest finansowanie tego rynku. Dla skutecznego zarządzania ryzykiem banki potrzebują wiarygodnej i kompletnej informacji o rynku nieruchomości, jego zmianach i cykliczności. Polski rynek nieruchomości relatywnie krótko funkcjonuje w pełnych warunkach rynkowych, co powoduje, że wiedza i doświadczenie jego uczestników są stosunkowo ograniczone. Dlatego konieczne jest systematyczne gromadzenie przez banki informacji o rynku nieruchomości, a jedną z możliwych form gromadzenia tych informacji jest tworzenie baz danych.

Celem nowelizacji Rekomendacji J jest usprawnienie procesu zarządzania ryzykiem kredytowym poprzez wyznaczenie standardów tworzenia i korzystania z własnych i zewnętrznych baz danych o rynku nieruchomości.

V Financial Conferences wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom organizuje warsztaty poświęcone tematyce nowych regulacji. Prowadzącym wydarzenie będzie Jacek Furga, Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania  Nieruchomości przy Związku Banków Polskich.

5 października 2011r., Golden Floor ATRIUM, Warszawa
Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach!

Zespół V Financial ConferencesPodobne ciekawe

Czy warto inwestować w reklamę?

Czy warto inwestować w reklamę?

Najtańsze pożyczki – ranking 2020

Najtańsze pożyczki – ranking 2020

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.