Rozdzielność majątkowa sposobem na pułapkę kredytową
Rozdzielność majątkowa sposobem na pułapkę kredytową

Nie łatwo wtedy o wpadnięcie w poważne kłopoty finansowe, które obejmą całą rodzinę. Przykładowe kredyty Sygma Bank bez podpisania takiej umowy mogą być przyznawane za podpisem tylko jednego współmałżonka. W takiej sytuacji kredyt może zostać poddany windykacji nawet bez wiedzy jednej ze stron. Ponadto bez trudu można korzystać z większości produktów bankowych. Oczywiście różne instytucje mają różne limity na takie usługi, jednak takie ograniczenie może wynieść zarówno 5 tys. jak i kilkadziesiąt, a więc znacznie więcej.

 

Uzasadnienie sensu podpisania takiej umowy można zobrazować poprzez sytuację, w której małżeństwo podpisuje rozdzielność majątkową przykładowo rok po ślubie. Jedna ze stron zaciąga kredyt przed i po ugodzie. W pierwszym przypadku druga strona w razie niezdolności do spłaty zadłużenia przez małżonka zostanie niestety pociągnięta do odpowiedzialności za pożyczkę. Kredyt wzięty po takiej umowie, jednak już w żaden sposób nie dotyczy drugiej strony.

Rozwiązanie tego typu jest także bardzo często stosowane, jeśli współmałżonek ma złą historię w Biurze Informacji Kredytowej. Owa instytucja zbiera informacje na temat wszystkich zaciąganych kredytów przez daną osobę oraz o ich spłacaniu. Zgromadzone dane stanowią podstawę informacji, jaki posługuje się Sygma Banque i inne podczas ocenienia rzetelności danego potencjalnego klienta.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *