Szansa na dofinansowanie z Unii Europejskiej
Szansa na dofinansowanie z Unii Europejskiej

Infografika przygotowana przez Internet Software House Ideo Sp. z o.o. pomoże uzyskać przedsiębiorcom odpowiedzi na pytania takie jak: W jaki sposób uzyskać fundusze na własną działalność gospodarczą? Jakie typu inwestycje mogą liczyć na dofinansowanie? Czym są inteligentne specjalizacje?

Nowa, obecnie obowiązująca perspektywa finansowa UE skupiona jest przede wszystkim na pomocy dla inteligentnych specjalizacji. Zmieniły się także wymagania, jakie należy spełnić, aby móc starać się o dotację. Nowy budżet przewidziany na lata 2014-2020 jest bardzo korzystny dla Polski. Naszemu krajowi przyznano bowiem największą pulę środków spośród wszystkich państw należących do UE. Porównując ją do lat ubiegłych, została ona zwiększona o 10 miliardów euro czyli obecnie Polska dysponuje aż 82,5 miliardami euro. Nawet przyjmując negatywny scenariusz i średni kurs euro na poziomie 4,1 zł daje to ponad 338 miliardów złotych.

Beneficjantami środków unijnych są przede wszystkim przedsiębiorcy z MSP. Na takie obszary jak: cyfryzacja kraju, autostrady i drogi ekspresowe, innowacje, transport przyjazny środowisku, aktywizacja zawodowa czy przedsiębiorczość mogą oni starać się o pozyskanie funduszy z UE. I chociaż możliwości jest naprawdę wiele, dofinansowanie i pomoc finansową uzyskać można jedynie na konkretne produkty. Należy również pamiętać, że wysokość wsparcia zależy od wielu czynników, m.in. od województwa w jakim znajduje się przedsiębiorstwo. Firmy funkcjonujące na terenie województwa lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego czy warmińsko-mazurskiego mogą liczyć na największe wsparcie ze strony Unii Europejskiej.

Inteligentne specjalizacje są nowością, która pojawiła się dopiero w obecnej perspektywie finansowej. Dotyczą one wybranych obszarów gospodarki i nauki, które są szczególnie silnie wspierane i finansowane przez UE. Ich celem jest m.in. wzrost konkurencyjności poszczególnych regionów. Na wsparcie inteligentnych specjalizacji funkcjonujących w ramach branży ICT oraz IT można liczyć w aż 11 województwach. Środki pozyskane przez mikro lub małe firmy pozwalają im m.in. na zakup specjalistycznych programów i sprzętu, który umożliwia przedsiębiorstwom unowocześnienie firmy poprzez np. wprowadzenie nowych e-usług.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *