Faktoring a kryzys
Faktoring a kryzys

Faktoring to forma finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa, która pomaga w utrzymaniu płynności finansowej i zapobiega przestojom w Twojej firmie.  W dobie globalnego kryzysu faktoring stał się bardzo popularny. Coraz więcej przedsiębiorstw ma problemy z przepływem gotówki, z niewypłacalnymi kontrahentami jak również z uzyskaniem kredytu w banku, jest to praktycznie codzienność. 

Dużo firm decyduje się na faktoring ponieważ płynie z niego wiele korzyści dla przedsiębiorstw które znalazły się w dołku finansowym. A dokładniej korzystanie z tego typu produktu dla przedsiębiorcy to przede wszystkim uzyskanie większej płynności bez konieczności angażowania własnych środków, ponieważ umowa faktoringu pozwala na otrzymywanie zapłaty za towar lub usługę przed nadejściem terminu płatności faktur, a jeżeli umowa posiada dodatkowe usługi lub ubezpieczenie to dodatkowo chroni przedsiębiorstwo przed ewentualną niewypłacalnością kontrahentów.

Jak się okazuje faktoring to gwarancja płynności finansowej w czasie kryzysu. Wniosek taki można wysunąć na postawie następujących danych, od początku stycznia do końca września minionego roku obroty firm faktoringowych wzrosły od 2010 roku o  17,3%. Coraz więcej polskich firm zaczęło korzystać właśnie z tego typu usług. Jest to również dowód na to że  przedsiębiorstwa korzystające z tego narzędzia mają się bardzo dobrze, a firmom faktoringowym żaden kryzys nie jest straszny.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *