Rodzaje faktoringu
Rodzaje faktoringu

Faktoring to usługa, dzięki której odzyskanie pieniędzy z faktur z odroczonym terminem płatności staje się znacznie prostsze. Dzięki możliwości sprzedaży zaległej faktury należne pieniądze trafiają na konto przedsiębiorcy natychmiastowo, a cały ciężar związany z monitorowaniem i egzekwowaniem należności spada na faktora.

 

Kompleksowa usługa tego typu pozwala na zachowanie płynności finansowej, delegując tym samym zarządzanie należnościami na zewnątrz. Firmy faktoringowe dają możliwość dopasowania usługi do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy oferując faktoring eksportowy, faktoring z regresem jak również faktoring pełny łączący w sobie wszystkie dostępne usługi.

Na czym polega faktoring eksportowy?

To usługa skierowana do Przedsiębiorców prowadzących sprzedaż zagraniczną, którzy ze względu na rozporoszone grono odbiorców mogą być narażeni na utratę płynności finansowej. W ramach faktoringu eksportowego Bibby Financial Services, jeden z kluczowych faktorów na polskim rynku oferuje finansowanie w wysokości 80-90 proc. kwot należnych Klientowi od Odbiorców zagranicznych. Dodatkowo w ramach tej usługi Bibby Financial Services zarządza należnościami, rozlicza spłaty, przypomina o płatnościach oraz egzekwuje zapłaty.

Czym jest faktoring z regresem?

Faktoring z regresem to z kolei idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw prowadzących powtarzalną sprzedaż, dzięki czemu powstają kolejne należności będące podstawą do dalszego finansowania. W ramach tej usługi podobnie jak przy faktoringu ekspresowym finansowanie wynosi ok. 80-90 proc. kwot należnych Klientowi od Odbiorcy. W pakiecie jest również zarządzanie należnościami oraz windykacja.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *