Czym kierować się wybierając biuro rachunkowe?
Czym kierować się wybierając biuro rachunkowe?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dużej firmy bez obsługi jej rachunkowości przez profesjonalne biuro księgowe. Jednak nie wszyscy właściciele firm wiedzą, czym należy kierować się wybierając usługi konkretnego biura.

 

Po pierwsze biuro rachunkowe musi posiadać licencję Ministra Finansów, która stanowi potwierdzenie posiadanych umiejętności i kwalifikacji. Wtedy prowadzenie ksiąg rachunkowych, ewidencje i deklaracje podatkowe oraz sprawy ubezpieczeniowe mogą być legalnie prowadzone przez licencjonowane biuro rachunkowe. Warszawa, Kraków, Poznań, ale i mniejsze miasta mają bogatą ofertę usług tego typu, dlatego tak ważne jest, aby odpowiedzialnie wybrać firmę, która będzie prowadzić naszą księgowość. Drugą istotną kwestią, od której powinno się uzależniać wybór biura jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, które będzie podstawą ewentualnego dochodzenia roszczeń o odszkodowanie. W prawdzie za błędy księgowe i przedstawienie nierzetelnych informacji pełną odpowiedzialność przed organami podatkowymi ponosi podatnik, jednak ważne ubezpieczenie OC umożliwia odzyskanie poniesionych strat finansowych. Z tego też powodu koniecznie trzeba sprawdzić ile wynosi wartość sumy ubezpieczenia oraz ubezpieczyciela.

Istotną kwestię przy wyborze biura rachunkowego stanowi oczywiście cena. Warto pamiętać, że comiesięczne opłaty mogą być uzależnione od różnych czynników- ilości osób pracujących przy obsłudze księgowej, ilości lub rodzaju dokumentów, czy termu przekazania deklaracji do biura.   Stawki zależą też od regionu, w którym działa dane biuro księgowe. Warszawa ma wyższe stawki niż wschód Polski, z kolei na Śląsku oferty cenowe są znacznie zróżnicowane.

Wybierając biuro rachunkowe kierujmy się także rekomendacjami innych firm oraz ułatwieniami, kierowanymi w stronę klientów- obsługą przez internet, reprezentacją przez urzędem skarbowym i ZUSem, czy fachowym doradztwem w kwestiach finansów, kredytów i ubezpieczeń.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *