Lipcowe zyski i straty funduszy inwestycyjnych
Lipcowe zyski i straty funduszy inwestycyjnych

Fundusz Quercus Wheat lev jest świetnym przykładem pierwszej sytuacji, co udało się mu osiągnąć zarabiając na rosnącej cenie pszenicy. Stratę z kolei odnotował fundusz Idea Akcji. Przyglądając się ogólnej sytuacji bez problemu można dojść do wniosku, że lipiec najlepiej „zamknęły” fundusze pieniężne i gotówkowe, spośród których zaledwie parę doświadczyło problemów spowodowanych spadkiem obligacji firm kończących swoją działalność. Co więcej tylko 2 z tego typu funduszy zakończyło miesiąc ze stratą, ogólna mediana wyniosła 0,55%, a więc więcej niż w miesiącu poprzednim. Najlepsze fundusze w lipcu to tzw. fundusze dłużne, których stopa zwrotu uplasowała się na poziomie 1,2%.

 

Kolejny rodzaj, czyli fundusze mieszane, także osiągnęły dobry wynik 3,6%, aczkolwiek sukces nie może być tłumaczony zmianami kursu, gdyż zdecydowana większość inwestycji odbywa się w Stanach Zjednoczonych, tamtejsza giełda radziła sobie znacznie lepiej. Zdecydowanie najgorsza sytuacja miała miejsce w przypadku najmniejszych spółek w kraju, których akcje spadły nawet o 2,9%, co było gorszym wynikiem niż sWIG80 o 1,85%.

Fundusze akcyjne nie są jednak jedynymi, jakie odnotowały gorsze wyniki niż z poprzedniego miesiąca. Tzw. fundusze stabilnego wzrostu także nie miały dobrych czasów. W ich przypadku zysk wynosił 0,25%, a więc mniej niż w lipcu. Obok nich porażkę odniosły fundusze absolutnej stopy zwrotu ze stratą 1,3%. Jak więc widać nie wszystkie fundusze inwestycyjne przynoszą zyski jak, tak jak są one reklamowane.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *