W czym może pomóc doradca finansowy?
W czym może pomóc doradca finansowy?

Wybór najkorzystniejszej lokaty bankowej, wykupienie polisy ubezpieczeniowej, czy uzyskanie kredytu na mieszkanie to podstawowe decyzje, które polskie społeczeństwo konsultuje z doradcą finansowym. W czym jeszcze może pomóc profesjonalny doradca? 

 

Przede wszystkim trzeba wystrzegać się kontaktu z osobami, które są wysłannikami konkretnych banków i ubezpieczycieli, ponieważ pewne jest, że zaoferują produkty, za które sami otrzymają wysoką prowizję. Dobry doradca finansowy to osoba, która jest gotowa przez wiele lat współuczestniczyć w podejmowaniu życiowych decyzji rodzących skutki finansowe. Znając sytuację rodziny (zatrudnienie poszczególnych członków rodziny, duże plany zakupowe np. nieruchomości) oraz dokładny jej stan majątkowy łatwiej podpowiadać mu, jakie ubezpieczenie na życie będzie wystarczające dla zabezpieczenia przyszłych interesów rodziny albo jak wysoki kredyt  hipoteczny jesteśmy w stanie spłacić. Doradca pomaga wybrać OFE i fundusz powierniczy do zainwestowania wolnych środków, pośredniczy w zawieraniu umów z bankami, ubezpieczycielami i instytucjami finansowymi, a także może polecić konkretne konto bankowe, polisę, czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jego zadaniem jest także pomoc w uzyskiwaniu kredytów i pożyczek od etapu poszukiwań właściwej instytucji u której można się zadłużyć, przez gromadzenie dokumentacji aż po sfinalizowanie transakcji.  W prawdzie doradca pomaga w zarządzaniu portfelem inwestycyjnym, jednak za wszelkie błędy, długi i podpisane umowy odpowiedzialność ponosi osoba korzystająca z jego usług.

Ofertą doradców finansowych zainteresowane są nie tylko osoby fizyczne, ale także firmy i przedsiębiorstwa, które szukają dodatkowych środków pieniężnych na inwestycje oraz sposobów na zwiększenie zysków. Wówczas rolą doradcy jest opracowanie strategii działania na podstawie wiedzy o funduszach inwestycyjnych, znajomości ofert poszczególnych banków oraz innych rozwiązań finansowych dostępnych na rynku.

Fachowa pomoc rzetelnego i obiektywnego doradcy finansowego to gwarancja bezpiecznej przyszłości, pewności finansowej oraz spokojnej starości.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *