Porównanie kredytów hipotecznych – po co korzystać z usług doradcy
Porównanie kredytów hipotecznych – po co korzystać z usług doradcy

Taką wiedzą powinni się wyróżniać niezależni doradcy kredytowi. Współpracując z nimi oszczędzasz czas i pieniądze. Wiele osób wciąż uważa, że doradca nastawiony jest wyłącznie na osiągnięcie jak najwyższej prowizji i nie zależy mu na dobru klienta. Nie wiedząc o tym, że jego pensja pochodzi z banku, w którym klient weźmie kredyt, nie chcą podjąć z nim współpracy. Marnują zatem czas na chodzenie od jednego banku do drugiego. Dodatkowy problem mają, jeśli chcą wziąć kredyt hipoteczny, ponieważ każda sytuacja jest uzależniona od szeregu czynników dotyczących sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się kredytobiorca. Podstawowym kryterium przy wyborze kredytu hipotecznego jest wysokość maksymalnej kwoty kredytu, jaką można uzyskać. Przeważnie ustalona jest ona na 80% wartości nieruchomości, a uzależniona jest od dochodów klienta, które wpływają na zdolność kredytową. Przy obliczaniu zdolności kredytowej pomocny jest kalkulator zdolności kredytowej, który oblicza maksymalną wysokość raty, jaką może spłacać klient przy osiąganych przez niego dochodach.

 

Dodatkowym aspektem, o którym należy pamiętać przy wyborze kredytu jest jego koszt. Klienci często nie wiedzą, że koszt kredytu to nie tylko oprocentowanie, ale również prowizje i ubezpieczenia. Banki różnie kształtują swoje oferty, dlatego zawsze trzeba dobrze przyjrzeć się przedstawianym ofertom, a doradca kredytowy może okazać się w tym bardzo pomocny. W przeciwieństwie do klientów, posiada on szczegółową wiedzę odnośnie ofert różnych banków, przez co wie, które oferty należy rozpatrzeć, a które od razu pominąć. Ze względu na jego wiedzę i zorientowanie w tematyce kredytowej warto skorzystać z jego bezpłatnych usług.

Istnieje także drugi sposób poznania i porównania różnych ofert bankowych. Można zrobić to samemu, nie wychodząc z domu. Porównywarka kredytowa to aplikacja internetowa, która często znajduje się na stronach biznesowych lub ekonomicznych. Pozwala na szybkie poznanie warunków przyznania kredytu przez różne banki. Wszystko sprawnie i w jednym miejscu. Jednak przed podpisaniem umowy każdy wynik uzyskany z porównywarki powinno się skonsultować z doradcą, by o naszym kredycie nie decydowały same algorytmy.

Podobne ciekawe

Chwilówki bez ERIF

Kredyt pozabankowy- czy to możliwe?

Jakie firmy pożyczkowe wybrać?

Sprawdź ranking chwilówek i podejmij decyzję

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *